Realu.lt

Portugalijoje skamba pavojaus varpai: trūksta būsto senyvo amžiaus žmonėms

Portugalijoje skamba pavojaus varpai: trūksta būsto senyvo amžiaus žmonėms

Remiantis CBRE tyrimu, šiuo metu Portugalijoje yra statoma daugiau nei 20 projektų, skirtų senjorams. Tačiau to nepakanka paklausai patenkinti.

Mažiau nei po 30 metų daugiau nei trečdalis Portugalijos gyventojų bus vyresnio amžiaus. Prognozuojama, kad jų bus apie 3,3 milijono žmonių, tai yra, milijonu daugiau nei dabar. Norint pasirengti šiai demografinei raidai, senjorų ir slaugos namuose reikės papildomų 55 000 lovų ir tai turėtų būti patraukli galimybė potencialiems investuotojams.

Šiuo metu Portugalija užima trečią vietą Europoje pagal pagyvenusių gyventojų dalį šalyje ir tikimasi, kad iki 2050 m. senjorų skaičius išaugs dar labiau. Greta senyvų žmonių skaičiaus didėjimo, situaciją blogina ir tai, jog, nors Portugalijos gyventojų gyvenimo trukmė yra viena ilgiausių Europoje, čia taip pat yra vienas mažiausių sveikų vyresnio amžiaus žmonių rodiklių.

Viena iš kliūčių pasiūlos augimui - per didelės paslaugų kainos. Kainos privačiuose senelių ar slaugos namuose priklauso nuo to, kokių medicininės priežiūros reikia, kokia asmens būklė, kokių papildomų paslaugų pageidaujama. Vidutinė gyvenimo senelių namuose bazinė kaina yra apie 1200 eurų per mėnesį. Turint galvoje, kad per metus senjorai šalyje gauna vidutiniškai 5811 eurus, arba 484,25 eurus per mėnesį, tai yra labai brangu.

Portugalijos senjorams taip pat tenka konkuruoti su senjorais iš užsienio, kurie paprastai turi didesnes pajamas. Anot CBRE, didėjantis užsieniečių, gyvenančių Portugalijoje, skaičius paskatins geresnės kokybės gyvenamųjų patalpų pasiūlą vyresnio amžiaus žmonėms su didesniu paslaugų asortimentu ir kokybiška įranga. 

Apskritai Portugalijoje gyvenamojo būsto kainos ir toliau kyla, o pasiūla vis labiau mažėja.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena