Realu.lt

Prahoje nubaustas pirmasis Airbnb būsto savininkas

Prahoje nubaustas pirmasis Airbnb būsto savininkas

Vieno buto savininkas Čekijos sostinėje už statybų taisyklių pažeidimą buvo nubaustas 20 000 kronų (apie 800 eurų) bauda. Tokį sprendimą priėmė Prahos statybos valdyba. Pasak Prahos būsto patarėjos Hanos Marvanovos, tai yra svarbus precedentas. „Baudos gali būti skiriamos vėl, jos gali siekti ir pusę milijono kronų (20 000 eurų)“, - sakė ji.

Už ką buvo skirta bauda? Miesto savivaldybė mano, kad trumpalaikei nuomai skirti butai turi atitikti tas pačias taisykles kaip ir viešbučiai. Jų apmokestinimas taip pat turi būti vienodas.

Analitinių svetainių duomenimis, Prahoje yra apie 13 600 butų, skirtų trumpalaikei nuomai per skaitmenines platformas. Nekontroliuojama nuoma yra kritikuojama tiek Prahos savivaldybės, tiek nuomotojų kaimynų. Prieš pusantrų metų valdžia nusprendė pradėti reguliuoti šią sritį. Pagal vieną įstatymą namų savininkai privalo informuoti vietos valdžios institucijas apie kiekvieną jų atliktą sandorį. Naujausios priemonės apima papildomą trumpalaikės nuomos mokestį ir pasiūlymą laisvų būstų savininkams skirti baudas.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena