Realu.lt

Prancūzijoje apartamentai su balkonu ar terasa brangesni 12 proc.

Prancūzijoje apartamentai su balkonu ar terasa brangesni 12 proc.

Remiantis „Meilleurs Agents“ tarnybos atliktu tyrimu, nuo 2020 m. kovo 17 d., kai buvo paskelbtas pirmasis karantinas, Prancūzijoje butų su atvira erdve - balkonu ar terasa - kainos išaugo vidutiniškai 4,3 proc., o be jos - tik 0,6%.

Miesto gyventojai, jau daugiau nei metus didžiąją laiko dalį praleidę namuose, nori įkvėpti gryno oro. Jei jie nėra pasiruošę išsikelti iš miesto, yra tik viena išeitis: įsigyti butą su balkonu ar terasa, net jei už tai teks sumokėti daugiau.

„Mes matome realius pokyčius, sąlygotus karantino. Padidėjo didesnių erdvių paklausa”, - sako Barbara Castillo Rico, „Meilleurs Agents” ekonomikos tyrimų vadovė. „Žmonės dabar yra pasiruošę mokėti daugiau už atviras erdves”.

Balkonai prancūzams buvo svarbūs ir anksčiau. Iki pandemijos butai, turintys balkoną ar terasą, kainavo vidutiniškai 8,2% brangiau nei be balkono. Tokius duomenis pateikia  „Meilleurs Agents“ tyrimas, atliktas 11 didžiausių Prancūzijos miestų, kuriuose nuo 2019 m. sausio 1 d. parduota 65 tūkst. butų.

2021 m. II ketvirtį šis skirtumas padidėjo iki 11,6%, t.y. per 3 mėnesius padidėjo 3,4 punkto. "Net jei šis kriterijus buvo svarbus prancūzams ir prieš sveikatos krizę, šiandien jis tapo tikrai pagrindiniu,” - analizuoja Castillo Rico.

Situacija Lietuvoje

Lietuviai taip pat teikia pirmenybę butams, turintiems balkoną ar terasą. Net 47% respondentų nurodė balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų renkantis butą. NT ekspertai pastebi, kad vis daugiau žmonių balkoną paverčia papildoma poilsio zona, todėl ir vystytojai, taikydamiesi prie besikeičiančių pirkėjų poreikių, projektuoja gilesnius balkonus, kad juose tilptų staliukas ar koks kitas baldas.

NT ekspertai primena, kad balkonas ar terasa nėra gyventojų nuosavybė ir jų naudojimas yra gan griežtai reglamentuotas. Balkonų nevalia paversti nereikalingų daiktų laikymo vieta. Jei buto savininkas sugalvotų balkoną įstiklinti, jis turi prisiminti, kad balkono stiklinimo projektas traktuojamas kaip paprastasis remontas, kuriam reikalingas leidimas.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena