Realu.lt

Prancūzijoje sparčiai brangsta antrinės rinkos būstai

Prancūzijoje sparčiai brangsta antrinės rinkos būstai

Koronaviruso pandemija ima keisti Prancūzijos nekilnojamojo turto rinką.

Pasak Prancūzijos notarų, 2020 m., nepaisant pandemijos, Prancūzijos būsto rinkai buvo nepaprastai sėkmingi. Namų ir butų pardavimai, palyginti su 2019 m., sumažėjo tik 4% ir sandorių skaičius viršijo milijoną. Gyvenamojo nekilnojamojo turto kainos pakilo vidutiniškai 6,4%, rašo „French Property“.

Anot notarų, gyvenamojo būsto pirkimą Prancūzijoje ir toliau skatina istoriškai žemos palūkanų normos. Verta paminėti, kad daugelyje didžiųjų miestų pardavimai pandemijos metu smuko. Pirkėjai paliko didmiesčius ir pradėjo būsto dairytis kaimiškose vietovėse. Paryžiuje, kuris paprastai buvo visos Prancūzijos nekilnojamojo turto rinkos lokomotyvas, NT pardavimai sumažėjo 12%.

Ekspertai mano, kad miestiečių pabėgimą iš miesto lemia ne tik noras gyventi gamtoje, bet ir tai, kad nekilnojamasis turtas miestuose tapo per brangus. Visa tai lėmė kainų dinamikos perskirstymą Prancūzijos miestuose ir kainų padidėjimą mažesnėse ir vidutinio dydžio gyvenvietėse.

Masinis didelių miestų gyventojų kraustymasis į kaimą paskatino didelę antrinio būsto paklausą, tuo tarpu susidomėjimas naujos statybos pastatais sumažėjo. Naujų namų pardavimas paskutinį 2020 m. ketvirtį sumažėjo 25% tiek per ketvirtį, tiek per metus. Tai savo ruožtu mažino ir statybų aktyvumą.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena