Realu.lt

Prancūzijoje vietiniai pirkėjai įkaitino prabangaus NT rinką

Prancūzijoje vietiniai pirkėjai įkaitino prabangaus NT rinką

Remiantis „Knight Frank“ pateikta ataskaita, pasaulinės pandemijos metu prancūzai palaikė savo šalies prabangaus nekilnojamojo rinką, skelbia „Mansion Global“.

2020 m. vidutinės prabangaus nekilnojamojo turto kainos Prancūzijoje pakilo 1,3%, o pardavimai išaugo 5%. Vyriausybės 604 mlrd. eurų dydžio ekonomikos palaikymo programa padidino vartotojų pasitikėjimą, o dėl per 50 metų žemiausių būsto paskolų palūkanų nekilnojamasis turtas tapo gana prieinamu.

„2020 m. Prancūzijos prabangaus nekilnojamojo turto rinkoje dominavo vietiniai pirkėjai, nes uždraustos tarptautinės kelionės sumažino paklausą užsienyje. 2020 m. 60% prabangaus turto pirkėjų buvo čia gyvenantys Prancūzijos ar užsienio piliečiai. Tai yra aukščiausias visų laikų rodiklis”, - teigia Knight Frank būsto tyrimų vadovė Kate Everett-Allen. „Tačiau, kai tik sienos vėl atsivers, prognozuojame užsienio pirkėjų aktyvumo augimą”, - tęsia ji.

Pandemijos metu daugiausia pirkėjų dėmesio sulaukė Provansas pietryčių Prancūzijoje. Miesto gyventojams ieškant būsto rečiau apgyvendintose vietovėse, nekilnojamojo turto objektų pasiūla Provanse sumažėjo, todėl pakilo kainos. Vidutinė prabangaus nekilnojamojo turto kaina regione nuo sausio iki gegužės pakilo 5%.

Prabangus nekilnojamasis turtas populiarus buvo ir Prancūzijos Alpėse. 2020 m. prabangių objektų kainos šiame regione padidėjo 2,5%, o kurortiniuose miestuose Megève ir Chamonix - atitinkamai 4,5% ir 3,5%.

Kaip ir daugelyje kitų metropolių, prabangaus nekilnojamojo turto rinka Paryžiuje per pandemiją susitraukė. Vidutinės kainos čia sumažėjo 2,3%. Analitikai prognozuoja, kad ribota pasiūla, dideli infrastruktūros projektai ir 2024 m. vasaros olimpinės žaidynės paveiks nekilnojamojo turto kainų augimą ir šalies sostinėje.

Prabangaus nekilnojamojo turto segmentas didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukia ir kitose šalyse: JAV prabangus būstas dar niekada nebuvo toks populiarus, o Izraelyje aukštesnės klasės būstams pirkėjai išleidžia rekordines sumas.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena