Realu.lt

Prognozė – per dvejus metus būsto kaina Sidnėjuje gali išaugti 20 proc.

Prognozė – per dvejus metus būsto kaina Sidnėjuje gali išaugti 20 proc.

Kituose didžiuosiuose šalies miestuose taip pat tikėtinas ne lėtesnis rinkos atsigavimas.

Situacija. Per dvejus metus namai ir butai Sidnėjuje gali pabrangti 20 proc., o Melburne – 18 proc., pranešama leidinyje „The Sydney Morning Herald“. Vieno didžiausių šalies kreditorių „Westpac“ ekonomistai prognozuoja, kad mūšis tarp bankų dėl naujų klientų ir sėkminga vakcinacija nuo koronaviruso skatins nacionalinės nekilnojamojo turto rinkos augimą.

Tendencija. Pandemijos metu daugelis prognozių buvo pesimistinės. Tačiau mažos palūkanos, kurias Rezervo bankas planuoja padidinti iki 2024 metų, federalinės vyriausybės programa „HomeBuilder“ ir paramos politika valstijoje lėmė tai, kad visuose didmiesčiuose, išskyrus Melburną, kainos viršijo ikikrizinį lygį. Regionuose jos augo dar sparčiau.

Išsamiau

„Westpac“ šiais metais prognozuoja 10 proc. būsto vertės Sidnėjuje augimą ir panašų 2022 metais. Praeitų metų rugsėjo mėnesį lūkesčiai buvo tik 4 proc.

Praeitais metais Melburne kainos mažėjo 1,3 proc., tačiau tikimasi, kad šiemet jos didės 8 proc., o 2022-aisiais – 10 proc.

Kitų didžiųjų miestų prognozės taip pat optimistinės: per dvejus metus Brisbane tikėtinas 10 proc. kainų augimas, Perte – 20 proc., Adelaidėje – 18 proc., o Hobarte – 14 proc. Tarp kitko, analitikai numato, kad infliacijos lygis taip pat kils.

Citata. „Westpac“ ekonomistai Billas Evansas ir Matthew Hassanas pareiškė, jog Australija akivaizdžiai yra „pardavėjų rinka“: pirkėjų paklausa stipriai lenkia pateiktų parduoti nekilnojamojo turto objektų skaičių.

„Šį pakilimą palaiko rekordiškai mažos palūkanos, kurių stabilumu žmonės įsitikinę, taip pat pakankamos paskolos ir gerėjanti ekonominė situacija, nes vakcinacija žada pandemijos pabaigą“, – sakė jie.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena