Realu.lt

Registrų centras: e. aukcionuose parduota mokykla, dailės institutas ir gydykla

Registrų centras: e. aukcionuose parduota mokykla, dailės institutas ir gydykla

Šių metų pradžioje Registrų centro administruojamame elektroninių aukcionų ir varžytynių portale sėkmingai pavyko realizuoti ne vieną nekilnojamojo ir kilnojamojo turto objektą. Tarp e. aukcionų laimikių pirmąjį šių metų ketvirtį atsidūrė buvusi mokykla Vilniuje, Kaune esanti dailės akademija ir gydykla. Be to, juntamas suaktyvėjimas ir elektroninių nuomos konkursų rinkoje, skelbia Registrų centras.

Šių metų sausio-kovo mėnesiais e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 3 tūkst. varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko beveik 1,1 tūkst., o realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 26 mln. eurų.

Registrų centro tvarkomame e. varžytynių portale antstolių skelbtose varžytynėse pirmąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 6,8 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 7,4 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - už 0,4 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 1,3 mln. eurų. Pirmąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už beveik 7,3 mln. eurų.

"Metų pradžia e. aukcionų ir varžytynių prasme įprastai būna ramesnė nei vėlesni laikotarpiai. Nepaisant to, aukcionų ir varžytynių dalyviai turėjo galimybių įsigyti ne vieną juos dominantį objektą. Praėjęs ketvirtis išsiskyrė dalyvių aktyvumu - registruotų dalyvių skaičius perkopė 6 tūkstančius, kurie prisidėjo prie to, kad įvykusiais būtų laikomi daugiau kaip 1 tūkst. varžytynių ir aukcionų. Tokių aktyvumo skaičių nesame turėję pastaruosius dvejus metus", - sako už e. aukcionų ir varžytynių sistemos veiklą atsakingo Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.

Anot jo, be įprastų elektroninių aukcionų ir varžytynių pirmąjį šių metų ketvirtį buvo pastebimas ir suaktyvėjimas elektroninių nuomos konkursų rinkoje. E. nuomos konkursų paslaugą Registrų centras teikia nuo praėjusių metų pavasario.

"Šiuo metu Registrų centras turi sutartis dėl e. nuomos konkursų organizavimo su 7 ūkio subjektais. Jiems šių metų pradžioje elektroninės paslaugos pagalba pavyko sėkmingai surasti nuomininkus 8 savo valdomiems objektams. Aktyviausiai e. nuomos konkursų paslauga šiuo metu naudojasi Alytaus miesto savivaldybės administracija, taip pat Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Turto bankas bei Vilniaus vystymo kompanija. Džiaugiamės, kad klientai vis dažniau atranda nuomos konkursų skaidrumą ir patogumą užtikrinančius skaitmeninius sprendimus", - kalba S. Grudzinskas.

E. nuomos konkursus, naudojantis Aukcionų valdymo posisteme, gali organizuoti ir vykdyti ne tik valstybės ar savivaldybių turto valdytojai, tačiau ir kiti juridiniai asmenys, verslo subjektai. Skaitmeniniuose nuomos konkursuose gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Tarp e. aukcionų laimikių - mokykla, dailės institutas ir gydykla

Pirmasis šių metų ketvirtis nepašykštėjo įspūdingų laimikių. Brangiausiai šių metų pradžioje e. aukcionų ir varžytynių portale parduotu objektų tapo Turto banko aukcione už 1,4 mln. naujus savininkus suradęs buvusios Vilniaus "Vilnios" pagrindinės mokyklos pastatų kompleksas.

Tarp brangiausiai parduotų nekilnojamojo turto objektų atsidūrė ir Kaune esantis dailės institutas - jį už daugiau kaip 850 tūkst. e. aukcione realizavo Vilniaus dailės akademija. Kaune pirkėją surado ir dar vienas dėmesio vertas NT objektas - Kauno miesto savivaldybės administracija už daugiau kaip 620 tūkst. aukcione pardavė Kauno Panenumės senelių namų pastatus: gydyklą, gyvenamuosius namus, žemės sklypą ir kitus nekilnojamuosius daiktus.

Į brangiausiai parduotų objektų penketuką taip pat pateko už 700 tūkst. antstolių varžytynėse parduotas Vilniaus rajone, Didžiosios Riešės kaime esantis gyvenamasis namas, žemės sklypas ir kiti statiniai, taip pat Turto banko aukcione parduotos sostinės Birutės gatvėje esančios administracinės patalpos, už kurias pirkėjai sutiko sumokėti 635 tūkst. eurų.

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 23 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 760 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų informacinė sistema leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės bei savivaldybių turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Įgyvendindamas įmonės viziją tapti Europos Sąjungos lydere, efektyviai ir inovatyviai tvarkančia valstybės informacinius išteklius ir jų pagrindu pažangias paslaugas teikiančia įmone, Registrų centras kartu su dar 5-iomis ES šalimis (Italija, Portugalija, Kroatija, Čekija ir Latvija) dalyvauja LEILA projekte, kurio tikslas - apjungti visas Europos Sąjungoje veikiančias teisminių aukcionų informacines sistemas. Tokiu būdu Registrų centro turima patirtis kuriant ir administruojant elektroninių varžytynių ir aukcionų sistemą Lietuvoje galės būti sėkmingai pritaikyta visos Europos Sąjungos mastu. Planuojama, kad sistema turėtų pradėti veikti 2023 metų pradžioje.

Pasidalink naujiena