Registrų centras: NT sandorių rinka šiemet - dešimtadaliu kuklesnė

Antradienis, 03 gegužės 2022

Dėl besitęsiančio geopolitinio neapibrėžtumo ir su tuo susijusių ekonominių priežasčių šių metų pradžia nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje yra ramesnė nei buvo prieš metus. Bendras įregistruotų NT sandorių skaičius šiemet yra dešimtadaliu kuklesnis, skelbia įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

"Paprastai metų pradžia NT sandorių prasme būna rami, tačiau pavasarį įsivažiuoja. Vis dėlto šiemet vis dar tebesitęsiantis neapibrėžtumas rinkoje lemia mažesnius įregistruojamų NT sandorių skaičius nei turėjome praėjusiais metais. Iki tol rinka dar judėjo iš inercijos, tačiau balandžio mėnesio skaičius jau, tikėtina, koregavo ir įvykiai Ukrainoje. Bendras balandžio mėnesio NT aktyvumas šiemet yra ketvirtadaliu kuklesnis nei prieš metus, o pagrindinių objektų kategorijų - žemės sklypų, butų ir gyvenamųjų namų - sandorių skaičiai yra apie 20 proc. mažesni nei 2021-ųjų balandį", - sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Registrų centras: NT sandorių rinka šiemet - dešimtadaliu kuklesnė 1
Registrų centras: NT sandorių rinka šiemet - dešimtadaliu kuklesnė 1

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 43,2 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių - 10 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-balandį (48,2 tūkst.). Vien tik šių metų balandį įregistruota 11,5 tūkst. NT sandorių, arba 22 proc. mažiau nei 2021 metų balandį (14,7 tūkst.) ir 4 proc. mažiau nei šių metų kovą (11,9 tūkst.)

Šiemet visoje šalyje įregistruota 11,3 tūkst. butų pardavimų - 7 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-balandį (12,1 tūkst.), o vien tik per šių metų balandžio mėnesį - 2,9 tūkst., arba 20 proc. mažiau nei 2021 metų balandį ir 7 proc. mažiau nei šių metų kovą.

Vilniuje šiemet buvo įregistruota 4,3 tūkst. butų pardavimų, arba 6 proc. mažiau nei prieš metus. Kaune butų sandorių skaičius per metus sumažėjo 15 proc. iki 1,4 tūkst., o Klaipėdoje fiksuotas 17 proc. butų sandorių sumažėjimas - iš viso įregistruota apie 900 sandorių.

Šiais metais visoje Lietuvoje taip pat įregistruota 4,3 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų - 3 proc. mažiau nei 2021 metų atitinkamą laikotarpį (4,4 tūkst.). Vien tik per šių metų balandį įregistruota 1,2 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų, arba 16 proc. mažiau nei praeitų metų balandį ir 5 proc. mažiau nei šių metų kovą.

Visoje šalyje taip pat įregistruota 21,1 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų - 13 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-balandį (24,2 tūkst.), o vien tik per balandžio mėnesį - 5,7 tūkst., arba 22 proc. mažiau nei praeitų metų balandį ir 1 proc. mažiau nei šių metų kovą.

Šaltinis: Registrų centras

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai