Realu.lt

Registrų centras: NT sandorių rinkoje - laukimo nuotaikos

Registrų centras: NT sandorių rinkoje - laukimo nuotaikos

Po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pasikeitusi geopolitinė situacija neabejotinai palies ir Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinką - nors statistikoje tai kol kas dar neatsispindi, tačiau jau artimiausioje ateityje tikėtinas sandorių skaičiaus mažėjimas, prognozuoja įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

"Užsitęsus kariniam konfliktui Ukrainoje ir dėl to padidėjus neapibrėžtumui, tiek NT vystytojai, tiek NT pirkėjai pergalvoja savo planus. Panaši situacija buvo pandemijos pradžioje ar 2014 metais prasidėjus neramumams toje pačioje Ukrainoje. Nekilnojamasis turtas nėra likvidus ir greitai paverčiamas pinigais, dėl to, nerimaudami dėl savo ateities nuo didelių investicijų dalis NT pirkėjų gali susilaikyti. Dar kurį laiką galime matyti įregistruojamus iki karinio konflikto Ukrainoje pradžios sudarytus sandorius, tačiau jau artimiausiais mėnesiais NT sandorių rinkos aktyvumas turėtų mažėti", - kalba Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Anot jo, tai, kaip smarkiai susitrauks NT sandorių skaičius, priklausys nuo įvykių Ukrainoje ir tolesnės geopolitinės padėties regione, o santykinis metinis sandorių pokytis gali būti ženklus dar ir dėl to, kad praėję metai NT sandorių rinkoje buvo rekordiniai ir šiemet, tikėtina, tokių skaičių neišvysime.

Per pirmus du šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso buvo įregistruota 19,8 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių - 2 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-vasarį (20,3 tūkst.). Vien tik šių metų vasarį įregistruota 10 tūkst. NT sandorių, arba 3 proc. mažiau nei 2021 metų vasarį (10,3 tūkst.), bet 3 proc. daugiau nei šių metų sausį (9,8 tūkst.).

Pasidalink naujiena