Realu.lt

Registrų centras: NT sandorių skaičius nustojo augti

Registrų centras: NT sandorių skaičius nustojo augti

Pirmąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius buvo šiek tiek mažesnis nei prieš metus. Įregistruotų NT sandorių dinamiką analizuojančių Registrų centro analitikų teigimu, tam įtakos turi tiek pasikeitusi geopolitinė situacija regione, darantį įtakos gyventojų lūkesčiams dėl ateities, tiek tai, kad 2021 metai išsiskyrė rekordiniu aktyvumu, kurio pakartoti šiemet, tikėtina, nepavyks.

"Pirmasis ketvirtis apima sausio ir vasario mėnesius, kurie įprastai būna kuklesni NT sandorių rinkoje, taip pat kovą, kuris šiemet visų dėmesį prikaustė dėl karo Ukrainoje. Nors ryškesnių karinio konflikto ir su juo susijusių ekonominių pasekmių Lietuvos NT sandorių statistikoje dar nematome, tačiau tikėtina, kad ateinančiais mėnesiais tai pradės ryškiau atsispindėti ir statistinėse sandorių kreivėse. Šiuo metu visa rinka dar juda iš inercijos, tačiau didesnė ar mažesnė įtaka sandoriams dėl įvykių Ukrainoje bus matoma jau antrojo ketvirčio statistikoje", - kalba Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje iš viso buvo įregistruota 31,7 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių - 5 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-kovą (33,5 tūkst.). Vien tik šių metų kovą įregistruota 11,9 tūkst. NT sandorių, arba 10 proc. mažiau nei 2021 metų kovą (13,2 tūkst.), bet 19 proc. daugiau nei šių metų vasarį (10 tūkst.)

 Šiemet visoje šalyje įregistruota 8,4 tūkst. butų pardavimų - 1 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-kovą (8,5 tūkst.), o vien tik per šių metų kovo mėnesį - 3,1 tūkst., arba 6 proc. mažiau nei 2021 metų kovą, bet 12 proc. daugiau nei šių metų vasarį.

Pasidalink naujiena