Renkamės lauko baldus

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Kodėl žmonės, rinkdamiesi baldus savo namams, ieško kuo kokybiškesnių ir nesileidžia į jokius kompromisus, tačiau kalbai pasisukus apie lauko baldus imama ieškoti priežasčių sutaupyti? O juk lauko baldams 4–5 mėnesius per metus tenka „gyventi“ ekstremaliomis sąlygomis. Tad kaip išsirinkti tokius, kad dar nesibaigus vasarai netektų dairytis naujų?

GAMINTOJAS. Pirkėjai neretai neįvertina lietuviško klimato – lietaus, drėgmės, temperatūros pokyčių – ir renkasi Pietų šalims skirtus lauko baldus. Jie lengvi, patraukli jų kaina, nes gamybai naudojamos medžiagos pritaikytos pietietiškam klimatui, t. y. saulėtiems ir šiltiems orams. Tačiau lietuviška vasara tokiems baldams – tikras išbandymas. Jau po pirmo stipresnio vėjo gūsio ar keletą dienų iš eilės merkiant lietui gali atsirasti spalvos, faktūros pakitimų arba neatlaikyti konstrukcijos. Lietuviškam klimatui geriausiai tinka danų, vokiečių, austrų gamintojų, tokių kaip „HOLiLi“, „Point 1920“, lauko baldai, nes jie pritaikyti panašioms oro sąlygoms.

 

Lietuviškam klimatui geriausiai tinka danų, vokiečių, austrų gamintojų lauko baldai, nes jie pritaikyti panašioms oro sąlygoms.

 

PATVARUMAS. Dabar labai populiaru rinktis tiko medienos gaminius (taip pat ir dėl kainos), tačiau, jeigu vasara bus drėgna, toks medis greitai pajuos ir pajuoduos, praras gerą išvaizdą. Jei vis dėlto nuspręsite juos rinktis, įvertinkite savo galimybes skirti daug dėmesio priežiūrai ir, žinoma, nepamirškite dengti plėvele ar kitu drėgmei atspariu audiniu. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kokia medžiaga – aliuminis ar metalas – naudotas baldų konstrukcijoms, nes metalas nuo drėgmės ima rūdyti, pakeičia spalvą ir praranda patvarumą.

KOKYBĖ. Ne vienus metus populiariausi lauko baldai – pinti iš vytelių, su medinėmis kojelėmis. Ir panašu, kad jie šios pozicijos dar ilgai neužleis. Renkantis šiuos baldus, reikia atkreipti dėmesį į vyteles – jos neturi būti dažytos! Priešingu atveju vytelės greitai susidėvės, nusitrins, praras išvaizdą, jų spalva skirsis nuo baldų konstrukcijai naudotos medienos. Ir tai pasimato praėjus vos vienam sezonui! Kokybiškas baldas turi būti tankaus pynimo. Palyginimui, jeigu 10 cm2 ploto pinto audinio vytelės pervertos 3–4 kartus, toks baldas nebus patvarus – kokybės siekiantis gamintojas vytelę perveria 7–8 kartus. Tad reikėtų darytis vokiečių, austrų gamintojų baldų, jie ypač daug dėmesio skiria kokybei. Beje, dažnai klaidingai manoma, kad, jei gamintojas – austrų ar vokiečių kompanija, tas vyteles pina patys vokiečiai ar austrai. Taip nėra, tokie baldai (ar tam tikros jų dalys) gaminami Kinijoje, Bangladeše ar kitose šalyse, kuriose sutelkta ir kitų pramonės šakų gamyba, tačiau užtikrinama ypatinga kokybės priežiūra.

Populiariausi lauko baldai – pinti iš vytelių, su medinėmis kojelėmis. Kokybiškas baldas turi būti tankaus pynimo.

 

MEDŽIAGA. Rinkdamiesi lauko baldus būtinai pasidomėkite, iš kokio audinio pagamintos pagalvėlės ir kitos medžiaginės detalės. Tai ypač svarbu, nes nuo audinio kokybės priklausys tiek baldų patvarumas, tiek priežiūra. Rekomenduojama, kad lauko baldai būtų pagaminti iš ultravioletinio, drėgmei atsparaus audinio. Nesunku patikrinti, ar jūsų baldų audinys kokybiškas. Patekęs ant jo vanduo turi lengvai nutekėti ir nepalikti žymių, be to, toks audinys neturi būti teplus. Itin aukšta kokybe pasižymi vokiečių, austrų gaminami audiniai. Su vieno austrų gamintojo audiniu, kuris yra labai tankus, bet viršutinis sluoksnis – minkštas, buvo atliktas eksperimentas: ištisus metus iš tokio audinio pagamintas baldas buvo laikomas lauko sąlygomis ir... nieko. Tokie audiniai naudojami jachtų gamyboje, todėl idealiai tiks ir lietuviškam klimatui.

Nesunku patikrinti, ar jūsų baldų audinys kokybiškas: patekęs ant jo vanduo turi lengvai nutekėti ir nepalikti žymių.

 

SPALVA. Lauko baldų gamintojai nesivaiko madų ir kasmet kardinaliai nekeičia tendencijų. Žinoma, atsiranda naujų detalių, šiek kiek keičiasi spalvinė gama, tačiau esminės tendencijos išlieka. Jei lauko baldus planuojate naudoti ne vieną sezoną (o kokybiški laikys mažiausiai 5 metus!), pravartu rinktis neutralių spalvų audinius, idealiausias pasirinkimas – kavos su pienu spalva. Ji nekaprizinga, mažai tepli, gražiai dera prie aplinkos ir niekada neišeina iš mados. Nerekomenduojama lauko baldams rinktis baltos spalvos audinio, nes Lietuvoje pasisėdėjimai gamtoje neapsieina be įvairių vabzdžių, uodų „draugijos“, tad tokie baldai greičiau išsiteps ir praras gerą išvaizdą.

Kuo kokybiškesni lauko baldai, tuo mažiau priežiūros jiems reikia: jie nebijo drėgmės, sulyti greitai išdžiūsta, ant audinio nelieka jokių žymių.

 

PRIEŽIŪRA. Kuo kokybiškesni lauko baldai, tuo mažiau priežiūros jiems reikia. Pirmiausia, kaskart pasikeitus oro sąlygoms, nereikia skubėti baldų uždengti ar... neštis namo. Jie nebijo drėgmės, sulyti greitai išdžiūsta, ant audinio nelieka jokių žymių. Be to, tokius baldus, pasirinkus gamintojo rekomenduojamas priemones, galima plauti naudojant aukšto slėgio vandens purkštuvą. Taigi, geras baldas kaip geras rūbas: naudojamas ilgai, reikalauja mažai priežiūros ir... visada atrodo kaip naujas.

Daugiau informacijos apie kokybiškus lauko baldus teiraukitės [email protected].

www.namu-baldai.lt

 

TEKSTAS – Aistės Jasinskaitės

Temos: Interjeras