Realu.lt

„S&P“: Ispanija po metų taps būsto kainų augimo lydere Europoje

„S&P“: Ispanija po metų taps būsto kainų augimo lydere Europoje

Jau po pusantrų ar dvejų metų visa Europa sėkmingai atsigaus nuo krizės.

Kas atsitiko? „Standard & Poor‘s“ („S&P“) naujausioje ataskaitoje glaustai prognozuoja, kokia artimiausiais metais bus lyderiaujančių Europos šalių būsto rinka. Analitikai mano, jog Ispanija taps viena iš šalių, kuriose nekilnojamojo turto kainos pirma daugiausia nukris dėl COVID-19 sukeltos krizės viruso, o paskui maksimaliai išaugs. Visa tai įvyks tik per 12 mėnesių, –praneša „Idealista“.

Išsamiai

  • JAV agentūra mano, kad būstas Ispanijoje šiais metais atpigs 1,4 proc. ir nusileis tik Airijai (1,6 proc.). Trečią vietą užims Portugalija (0,5 %).
  • „S&P“ numato, kad būsto kainos greitai kils vidinėje Ispanijos rinkoje: 1,8 proc. 2021 metais, panašiai kaip ir Švedijoje. Didesnio kainų augimo analitikai tikisi tik Vokietijoje – 2 proc.

Kas dar?

  • „S&P“ mano, jog Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje būstas 2020 metais brangs apie 1,5 proc., Italijoje – 0,5 proc., Belgijoje – 1,8 proc., Vokietijoje – 4,5 proc. Didžiausio kainų augimo tikimasi Nyderlanduose – 6 proc.
  • 2022 metais reitingavimo agentūra būsto kainų augimo tikisi Ispanijoje iki 4,5 proc., ją aplenks tik Airija (4,6 proc.) ir Portugalija (5 proc.).
  • Kita vertus, 2023 metais augimas vidaus rinkoje sulėtės iki 3,6 proc., daugiau nei Portugalijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir Nyderlanduose.

Kiti specialistai taip pat mano, kad šiais metais dviejose Ispanijos pakrantėse tikėtinas būstų kainų kritimas. Tarp kitko, analitikai nesenai išsiaiškino, kam šalyje nekilnojamojo turto pirkėjai teikia pirmumą.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena