„Šis kovo mėnuo neabejotinai įeis į Vilniaus nuomos istoriją”

Penktadienis, 01 balandžio 2022

„Šių metų kovo mėnuo neabejotinai įeis į Vilniaus nuomos istoriją”, - sako Capital brokerė Justina Zabarauskienė. Ji sutiko pasidalinti savo įžvalgomis ir šių dienų aktualijomis iš Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) nuomos rinkos. 

Anot J. Zabarauskienės, per mėnesį Vilniuje nuomai siūlomų butų sumažėjo dvigubai. Šiuo metu į Vilnių atvykstančių žmonių yra ženkliai daugiau nei nuomojamų butų. „Trūksta būstų nuomai nuo pigiausių butų iki premium klasės patogių butų/namų, kuriuos labai pamėgę atvykstantys IT specialistai iš Baltarusijos”, - teigia brokerė.

„Šis kovo mėnuo neabejotinai įeis į Vilniaus nuomos istoriją” 1
„Šis kovo mėnuo neabejotinai įeis į Vilniaus nuomos istoriją” 1

Nuomojamų būstų trūkumas sąlygoja nuomos kainų augimą. Oficialūs šaltiniai mini nuomos kainų padidėjimą apie 10 proc., tačiau, anot NT specialistės, realiai kainų šuolis yra didesnis. „Dažnai butai išnuomojami per pirmas kelias valandas po viešo paskelbimo. Dažnai būsto ieškantys siūlo net ir didesnį mokestį dėl augintinių ar galimybės deklaruoti gyvenamąją vietą. Pasitaiko nuo paieškų jau ir pavargusių nuomininkų, kurie patys pasiūlo mokėti didesnę nuomą, kad tik savininkas sutiktų jiems išnuomoti būstą”, - dalijasi J. Zabarauskienė.

Paprastai didžiausias į Vilnių atvykstančių srautas būna rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. „Dabartinė situacija Ukrainoje taip „sujudino” nuomos rinką, kad net sunku nuspėti, kas bus ateinantį sezoną. Tikimasi, jog tuo laiku atsilaisvins daugiau butų ir galbūt tai bent kiek subalansuos Vilniaus nuomos rinką”, - sako Capital brokerė.

J. Zabarauskienė, daugelį metų dirbanti NT nuomos srityje, pamini ir gana įdomų dalyką - nuomotojai potencialių nuomininkų klausia apie jų politines pažiūras, ypatingai atvykusių iš Rusijos. „Savininkams visada buvo ir dabar yra svarbu, kas gyvens jų nuomojamame bute. Dažnai nuomininkai iš Baltarusijos ir Rusijos keletą parų būna praleidę kalėjimuose dėl dalyvavimo protestuose. Tai būstų savininkai laiko teigiamu dalyku, nes reiškia nepritarimą tų šalių režimams”, - pasakoja J. Zabarauskienė.

Vilniaus būsto nuomos rinką puikiai išmananti J. Zabarauskienė teigia, jog daug lietuvių net ir savo lėšomis išnuomoja butus ukrainiečiams, kad jie ramiai atsigautų ir įsitvirtintų. Deja, pasitaiko ir tokių būstų savininkų, kurie ukrainiečiams butą išnuomoti atsisako. Anot brokerės, dažniausiai lietuvius stabdo nuomos laikotarpio neapibrėžtumas, nes nežinia, kaip ilgai ukrainiečiai nuomotame bute gyvens. Kita brokerės įvardijama priežastis, kodėl kai kurie žmonės nenoriai nuomoja būstą ukrainiečiams, yra pasitikėjimo ir garantijų trūkumas. „Savininkams svarbu, kas gyvens jų bute”, - sako J. Zabarauskienė.

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai