Realu.lt

Suomijoje prognozuojamas tolesnis būsto kainų augimas

Suomijoje prognozuojamas tolesnis būsto kainų augimas

Viena didžiausių nekilnojamojo turto agentūrų Suomijoje – „Kiinteistömaailma” – prognozuoja, kad per ateinančius 12 mėnesių būsto kainos visoje šalyje kils 3,1%, o Helsinkyje – 4,3%. Manoma, kad Suomijos sostinės sritys, kuriose kainos kils labiausiai, bus Eira-Hernesaari, Eto-Vallila-Alppila, Kallio, Kulosaari ir Veräjamäki.

„Kiinteistömaailma” teigė, kad Jokeri Light Rail, lengvojo geležinkelio projektas, jungiantis Itäkeskus Helsinkyje ir Keilaniemi Espo mieste, turės įtakos kainų dinamikai ir padidins būsto paklausą maršruto vietose. Tuo pačiu metu prognozuojama, kad Pihlajamäki kainos išaugs 3,7%, iš dalies dėl planų statyti ir atnaujinti vietinį prekybos centrą.

Per praėjusius 12 mėnesių būsto kainos Helsinkyje išaugo 6,8%. Prognozuojama, kad Espo ir Vantoje gyvenamojo turto vertė per ateinančius 12 mėnesių padidės 4%, o per pastaruosius 12 mėnesių jos pakilo atitinkamai 8% ir beveik 6%.

Tikimasi, kad Turku būsto kainos padidės 4,7%. Per pastaruosius 12 mėnesių būstai čia pabrango 7,1%. Tamperėje ekspertai tikisi kainų augimo sulėtėjimo nuo 6% iki 4,6%.

„Kiinteistömaailma“ generalinis direktorius Risto Kihilya sako, kad papildomos erdvės poreikis yra akivaizdus, ​​ypač didmiesčių zonoje, nes dėl pandemijos privačių namų ir sublokuotų namų paklausa vis dar yra didelė. Pavyzdžiui, 94% nekilnojamojo turto agentų Espo mieste jaučia vienaaukščių sublokuotų namų trūkumą. Kitose regiono vietose yra netgi butų perteklius: Vantoje 50% agentų pranešė apie naujos statybos vieno miegamojo butų perteklių.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena