Realu.lt

„Tarp keturių sienų“. Kuo skiriasi namai Italijoje ir Lietuvoje? Svečiuose italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco

„Tarp keturių sienų“. Kuo skiriasi namai Italijoje ir Lietuvoje? Svečiuose italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco

Pasirodo, Šiaurės Italijoje anksčiau nebuvo tradicijos ilgai gyventi pas tėvus, tačiau ir šiame regione ji galiausiai susiklostė iš finansinių paskatų. Laidoje "Tarp keturių sienų" italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco pasakojo, kad šalyje prasidėjus laikinų darbo sutarčių vajui ir šiai tendencijai nesutapus su bankų reikalavimais, net ir Šiaurės italai buvo priversti ilgiau užsibūti pas tėvus. Pasak jo, anksčiau italas be nuosavų namų buvo ne italas, o šiandien žmonės turi susitaikyti su didesniu nestabilumu.
Gian Luca pasakojo, kad Italijos miesteliuose naujesni nei 50-ies metų namai jau laikomi nauja statyba, o patys italai senus namus kažkodėl laiko labiau kokybiškais. Beje, ten visiškai normalu kasdien į darbą važiuoti 100 km - ne visi sau gali leisti gyventi gerame miesto rajone, tad renkasi: arba gyventi taip vadinamame miegamajame miestelyje, arba prastesniame rajone mieste.
Laidos svečias juokėsi, kad jam keistai atrodydavo Lietuvos NT skelbimuose nurodyti metrai iki mokyklos ar parduotuvės - jam svarbiau būdavo grožis. Tačiau kai parodydavo žmonai tuos gražiuosius butus, reikalaujančius didelio remonto, ji tik susiimdavo už galvos. Dabar, pats susidūręs su statybininkais, jis tai jau supranta ir statybas Lietuvoje vadina "kančios karalyste".
Gian Luca sako, kad jam namai prasideda nuo virtuvės, tad jei labai gražiame būste neturi kur kišti indų - kas iš to grožio? O jei name nėra židinio, kam išvis turėti namą?

Laidą „Tarp keturių sienų“ veda Capital NT brokeris ekspertas ir partneris Mantas Mikočiūnas.

Šaltinis: ziniuradijas.lt

 

 

Pasidalink naujiena