Realu.lt

„Tarp keturių sienų“. Nestandartiniai architektūriniai ir apdailos sprendimai. Svečiuose NT ir statybų ekspertas Šarūnas Kaniava

„Tarp keturių sienų“. Nestandartiniai architektūriniai ir apdailos sprendimai. Svečiuose NT ir statybų ekspertas Šarūnas Kaniava

Kokius architektūrinius ir eksterjero apdailos sprendimus yra pamėgę lietuviai ir kodėl? Ar turime savo identitetą ar kopijuojame kitus? Kas lemia, kad atsiranda naujų sprendimų? Atsibodo seni? Pigiau? O gal kokybiškiau? Ar čia egzistuoja mados?

Dekoratyvinis tinkas ir klinkeris naudojami, ko gero, 90-ies proc. lietuviškų namų apdailoje - laidoje "Tarp keturių sienų" sakė SugiBan Wood imonės vadovas Šarūnas Kaniava. Tokias madas nulemia elementarūs dalykai - kaina ir prieinamumas. Kitos medžiagos kol kas pas mus vargiai gali konkuruoti, tačiau tai, pasirodo, būdinga ne vien mažoms valstybėms - net didelėse rinkose su didesne pasiūla sudėtinga pakeisti tokius nusistovėjusius dalykus.
Visgi Šarūnas sako, kad lietuviškas stilius dar tik formuojasi, nes tik dabar užaugo nepriklausomos šalies architektų karta, edukuojanti savo klientus. Šarūnas užsiminė apie Vakaruose šiuo metu įsigalintį trendą - vabi sabi arba netobulą grožį. Tai, kas yra natūralu ir harmoninga, negali būti tobula, sako japonai, o Vakarai neša šią filosofiją tolyn ir dairosi sprendimų iš šalia esančių medžiagų. Pavyzdžiui, naudoja metalo fasadus (rūdinto plieno lakštus, varį) arba apdegintą medieną. Tokių estetinių sprendimų jau galime matyti ir Lietuvoje. Kaip sako Šarūnas, galima rengtis šiltai, t.y. rūpintis vien namo funkcijomis, o galima rengtis dizaineriškai.
Ar daug kainuoja tokie sprendimai? Kiek jie patvarūs?

Laidą „Tarp keturių sienų“ veda „Capital" NT brokeris ekspertas ir partneris Mantas Mikočiūnas.

Šaltinis: ziniuradijas.lt

Pasidalink naujiena