Realu.lt

Tik dviejose pasaulio šalyse pirkti būstą yra pigiau nei nuomotis

Tik dviejose pasaulio šalyse pirkti būstą yra pigiau nei nuomotis

Remiantis Anglijos svetainės Competthemarket.com, kurioje palyginamos nekilnojamojo turto nuomos ir pirkimo kainos, duomenimis, iš 39 analizuotų šalių tik dviejose šalyse kas mėnesį mokėti būsto paskolą yra pigiau nei būstą nuomotis. Tokia situacija yra Suomijoje ir Italijoje.

Remiantis ESBO duomenimis, svetainė reitingavo brangiausias pasaulio valstybes nuomotis ar įsigyti būstą, taip pat įvardijo valstybes, kuriose atotrūkis tarp būsto nuomos ir pirkimo kainos yra didžiausias.

Šalys, kuriose brangiausia įsigyti ir nuomotis būstą:

  1. Liuksemburgas
  2. Šveicarija
  3. Islandija

Trijų miegamųjų buto nuoma Liuksemburge vidutiniškai kainuoja 2640 eurų per mėnesį, o būsto paskolos mėnesinė įmoka už tokį butą yra 4000 eurų. Nenuostabu, kad daugelis čia dirbančių žmonių mieliau gyvena kaimyninėse šalyse – Prancūzijoje, Vokietijoje ar Belgijoje.

Šveicarijoje trijų kambarių buto nuoma per mėnesį vidutiniškai kainuoja 2287 eurus, o būsto paskolos įmoka – 2606 eurai. Islandijoje panašaus buto nuoma kainuoja 1791 eurą, o būsto paskolos mėnesinė įmoka - 2297 eurai. Šveicarija užtikrina aukštą pragyvenimo lygį, o Islandija – puikią sveikatos ir švietimo sistemą, palyginti mažus mokesčius, švarią aplinką, kurią sąlygoja beveik visiškas perėjimas prie atsinaujinančių energijos šaltinių.

Šalys, kuriose didžiausias atotrūkis tarp būsto nuomos ir įsigijimo kainų:

  1. Liuksemburgas – 51,1 proc.
  2. Latvija – 42,5 proc.
  3. Slovakija – 42,3 proc.

Latvijoje trijų kambarių buto nuoma per mėnesį vidutiniškai kainuoja 512 eurų, o būsto paskolos įmoka – 730 eurų. Slovakijoje panašaus būsto nuoma kainuoja 678 eurus, o būsto paskolos įmoka – 880 eurų per mėnesį.

Į dešimtuką taip pat pateko Portugalija (41,2 proc.), Vengrija (40,9 proc.), Rusija (40,1 proc.), Čekija (40 proc.), Naujoji Zelandija (34,9 proc.), Vokietija (33,5 proc.), Kanada (32,6 proc.).

Atlikta analizė parodė, kad tik dviejose šalyse nuoma yra brangesnė nei būsto paskolos įmokos. Suomijoje atotrūkis tarp šių rodiklių yra 2,1 proc.: trijų miegamųjų būsto nuoma kainuoja 1130 eurų, o būsto paskolos mėnesinė įmoka – 1110 eurų. Italijoje skirtumas dar mažesnis: būsto nuoma kainuoja 885 eurus, o būsto paskolos įmoka – 877 eurus.

Šaltinis

Pasidalink naujiena