Realu.lt

Turistų trūkumas keičia Barselonos NT rinką

Turistų trūkumas keičia Barselonos NT rinką

Kaip skelbia „Financial Times”, turistų trūkumas labai stipriai įtakoja Katalonijos sostinės nekilnojamojo turto rinką. Nuo pandemijos pradžios nuomos kainos Barselonoje drastiškai smuko, kai nevilties apimti savininkai „užvertė” rinką tuščiais butais, o nuomininkai, ieškodami daugiau erdvės ir žalumos, iš miesto centro persikėlė į pakraščius.

Ispanijos nekilnojamojo turto paieškos svetainės „Idealista” duomenimis, lyginant su tuo pačiu metu praėjusiais metais, 2021 m. balandžio mėn. vidutinė vieno kvadratinio metro nuomos kaina Barselonoje sumažėjo 16,5% iki 14,50 Eur už kvadratinį metrą per mėnesį.

Kokios nuomos kainų mažėjimo priežastys?

Tai nėra tik pandemijos ir karantino apribojimų sąlygota situacija. Praėjusį rugsėjį Katalonijos valdžia priėmė įstatymus, reguliuojančius viršutines nuomos kainų ribas, tokiu būdu tikėdamiesi pažaboti staigų nuomos kainų padidėjimą, koks buvo fiksuojamas 2013-2019 m., kai vidutinė nuomos kaina Barselonoje šoktelėjo 43%. Įstatymais taip pat buvo nustatyta vidutinė nuomos kaina, kurios galima prašyti iš nuomininkų, atsižvelgiant į objekto dydį, vietą ir būklę.

O kaip NT pardavimai?

Anksčiau turistų nuomojami butai šiandien jų savininkams nebeneša pajamų, todėl nemaža dalis jų nusprendžia nuostolingų butų atsisakyti, net ir ryždamiesi patirti nuostolį pardavimo atveju. Pavyzdžiui, butą centre, kuris anksčiau buvo siūlytas už 840 000 eurų, dabar galima nusipirkti ž 490 000 eurų. Taigi tie, kurie išdrįsta įsigyti nekilnojamąjį turtą dabar, tai padaryti gali su ženklia nuolaida.

Tuo tarpu nekilnojamojo turto sandorių skaičius Ispanijoje auga, o analitikai prognozuoja pirkėjų antplūdį.

Yra dar kai kas

Be mažėjančių būstų nuomos ir pardavimo kainų, mieste atsirado dar viena problema: daugelyje butų, priklausančių užsieniečiams, kurie dabar juose nebesilanko, apsigyvena skvoteriai (skvoteris - asmuo, neteisėtai užėmęs kieno nors nuosavybę – namus ar žemę, Tarptautinių žodžių žodynas, Vilnius, 2013, p.759), butuose įrengdami narkotikų platinimo centrus. Ypač „karštas” taškas šiuo atžvilgiu yra El Raval regionas, kurio didelės teritorijos yra apleistos. Čia gaujos perima ištisus pastatus.

Kilus tokiai problemai, atsirado profesionalių kompanijų, kurios siūlosi iškeldinti „įsibrovėlius”. Už savo paslaugas tokios įmonės prašo 3000-6000 eurų.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena