Realu.lt

Vidurinė klasė išstumta iš Nyderlandų būsto rinkos

Vidurinė klasė išstumta iš Nyderlandų būsto rinkos

Vidurinė klasė išstumta iš Nyderlandų būsto rinkos, o atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų didėja, ypač dideliuose miestuose.

Remiantis Žemės registro duomenimis, namų ūkiui, kurio bendros metinės pajamos siekia iki 35 000 eurų, įsigyti namą Nyderlanduose beveik neįmanoma. Be to, net tie, kurie uždirba iki 60 000 eurų per metus, turi mažai šansų – jie gali sau leisti tik 37 proc. namų šalyje, o prieš ketverius metus tokie gyventojai galėjo rinktis iš 65 proc. parduodamų namų.

Bėda ta, kad per metus būsto kainos Nyderlanduose išaugo beveik 20 proc. Tuo tarpu pasiūlos lygis dar niekada nebuvo toks žemas. Nuomos kainos šalyje taip pat kyla.

Prasčiausia padėtis keturiuose didžiuosiuose miestuose - Amsterdame, Roterdame, Hagoje ir Utrechte. Būsto kainos juose yra didžiausios.

Didelę nekilnojamojo turto kainą Amsterdame atspindi ir sostinėje išaugęs milijonierių skaičius. Nyderlandų statistikos tarnybos duomenimis, 2020 m. sausio 1 d. 4,4 proc. Amsterdamo gyventojų buvo milijonieriai. Tai reiškia, kad jų bendras turtas viršijo 1 mln. eurų, neįskaitant tokių įsipareigojimų kaip hipotekos ir kitos skolos. Per pastaruosius penkerius metus šis procentas padvigubėjo.

Statistikos tarnybos duomenimis, Nyderlandų sostinėje atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų didėja. 35 proc. miesto gyventojų turi dideles pajamas, o 47,6 proc. - mažas pajamas. Vidurinė klasė sudaro tik 18 proc. gyventojų.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena