Vilniaus biurų rinkai – naujas gigantas: „Hero“ verslo centras pasiūlys 31 tūkst. kv. m. patalpų

Trečiadienis, 08 gegužės 2024

Autorius: Realu.lt

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Realco“ pristatė visuomenei, partneriams ir žiniasklaidai naująjį verslo centrą „Hero“, kylantį Vilniaus centriniame verslo rajone. Tai bus didžiausia bendrovės investicija į vieną projektą per beveik du veiklos dešimtmečius – į projektą numatyta investuoti 112 mln. eurų.

„Hero“ – unikalus savo koncepcija ir sprendimais

Pasak „Realco“ generalinio direktoriaus Juliaus Dovidonio, centriniame verslo rajone nuolat auga biurų paklausa, o kartu ir keliami reikalavimai jų kokybei. „Hero“ bus išskirtinis ne tik savo architektūra ir interjeru, bet ir ypatingu dėmesiu darbuotojų gerovei. Pastatas bus sertifikuotas ne tik pagal „WELL Gold“, bet ir pagal tvarumo standartą „BREEAM Excellent“.

Tikimasi, kad „Hero“ taps pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, sertifikuotu pagal tarptautinį sveikųjų pastatų standartą „WELL Gold“. Šis sertifikatas patvirtina, jog pastate bus sukurta išskirtinė ir sveika darbo aplinka, atitinkanti aukščiausius darbuotojų poreikius.

Verslo centras „Hero“ susideda iš dviejų levituojančių 15 ir 14 aukštų tūrių, sujungtų trijų aukštų stilobatu. Bendras nuomojamas plotas sieks beveik 31 tūkst. kv. metrų. Tai bus vienas didžiausių komercinių kompleksų Vilniaus centriniame verslo rajone. Pastate įrengta 430 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Nuomininkams siūlomas visiškai paruoštas biurų patalpų sprendimas, įrengtas pagal aukščiausius standartus. Tai leis įmonėms tiksliai įvertinti įsikėlimo į naujas patalpas išlaidas ir išvengti netikėtų staigmenų. Be to, viename aukšte bus galima išsinuomoti iki 4 tūkst. kv. metrų plotą, o tai ypač patrauklu didelėms bendrovėms, norinčioms įsikurti vienoje vietoje. „Pastebėjome, jog nuomininkai labiau mėgsta dirbti viename aukšte, tad „Hero“ turėsime galimybę jiems pasiūlyti gana didelį plotą viename aukšte“, - susirinkusiems renginio dalyviams pasakojo J. Dovidonis.

„Hero“ darbuotojai, dirbsiantys viename sveikiausių pastatų Baltijos šalyse, galės mėgautis 450 kv. metrų ploto stogo terasa, kurioje bus įrengtos poilsio, sporto ir bendravimo zonos. Sveiką gyvenseną propaguojantiems darbuotojams pastato statytojai paruošė staigmeną – 300 m ilgio bėgimo taką, einantį palei stilobato stogo perimetrą. 

Šiuo metu yra pastatyta apie 60 proc. pastato. Po 2-3 savaičių „Realco“ vadovas tikisi, jog bus pradėti fasado montavimo darbai ir iki šių metų pabaigos pastato išorė bus baigta ir miestiečiai vizualizacijoje vaizduojamą pastatą jau matys gyvai.

Biurų patalpas planuojama pradėti nuomoti 2025 m. viduryje. Projekto vystymas finansuojamas obligacijų emisijomis.

Sertifikatai – būtinybė naujiems komerciniams objektams

J. Dovidonis akcentavo, jog visa „Hero“ vystymo komanda nuo pat pradžių orientavosi į tvarumo sertifikatus. „Statydami šį pastatą vadovaujamės aplinkos apsaugos ir tvarumo standartais. Sieksime gauti „BREEAM Excellent“ bei „WELL Gold“ sertifikatus. Tokie sertifikatai jau tapo gana įprasta praktika. Jų reikalauja ir patalpų nuomininkai, ir fondai-investuotojai, ir bankai-finansuotojai“, - sakė „Realco“ vadovas.

Vystytojai vis labiau gręžiasi į žmones, dirbančius pastatuose, todėl vis svarbiau ir aktualiau tampa užtikrinti darbuotojų gerą fizinę ir emocinę savijautą ir teigiamą darbo aplinką bei komfortą. Sertifikatas „WELL Gold“ yra orientuotas būtent į patalpose dirbančių asmenų gerovę. Tai yra gana sparčiai tarp komercinio NT plėtotojų populiarėjantis sertifikatas, kuris Baltijos šalyse dar nebuvo suteiktas nė vienam pastatui. Sertifikavimo įmonės „Greenbalt“ vadovas Mindaugas Mikolainis tikisi, jog „Hero“ gali būti pirmasis, gavęs šį sertifikatą.

„WELL“ standarto išskirtinumas – mokslinis pagrindimas ir nuolatinė, reguliari kokybės patikra ir kontrolė. Jei tvarumo sertifikatai, vertinantys medžiagiškumą ir aplinką, yra suteikiami pastatui ir pastatas jų prarasti negali, tai „WELL“ sertifikatas vertina patalpose dirbančiųjų gerovę, triukšmo lygį, apšvietimą, mokslo laboratorijose tiria oro bei vandens kokybę. Moksliniai pastato tyrimai yra atliekami kartą metuose, tad jei pastato valdytojas norės išlaikyti „WELL“ sertifikatą, jis turės nuolat palaikyti atitinkamą patalpų kokybę.

Vilniaus biurų rinkoje naujokams vietos dar yra

Pasak tarptautinės NT paslaugų grupės „Newsec“ biurų sprendimų vadovės Indrės Juščės, „Hero“ išsiskiria savo patrauklia vieta ir moderniais sprendimais, kurie atitinka šiuolaikinių biurų darbuotojų poreikius. „Hero“ rinkai siūlomo biurų ploto dalis sudarys net 11 proc. viso Vilniaus centrinio verslo rajono biurų ploto. „Tai didelė ambicija, tačiau iš savo patirties matome, jog dideli verslo centrai yra patrauklesni nuomininkams, nes jie gali sukurti didesnę vertę darbuotojams: daugiau bendrųjų erdvių, restoranų, ilgainiui atsiranda sinergija tarp pačių nuomininkų“, - įžvalgomis dalijosi I. Juščė.

Vilniaus biurų rinka, anot „Newsec“ ekspertės, yra sveika ir dinamiška. Vilniaus centrinėje verslo zonoje yra 7,1 proc. vakancija. Tai yra geras rodiklis, rodantis, jog didžioji biurų dalis yra užimta, tačiau nuomininkams yra pakankamai erdvės plėstis ar keisti patalpas. Daugiau laisvų biurų yra senesniuose nei 10 metų biurų pastatuose ir mažiau nei prieš 2 metus atidarytuose verslo centruose.

Vilniaus įmonės labai mėgsta centrinę miesto zoną ir net 42 procentai jų savo buveinei renkasi būtent šią miesto dalį. Įmones čia traukia labiau išplėtota infrastruktūra bei gausesnės ir prieinamesnės paslaugos darbuotojams bei klientams.

„Analizuojame įvairius rodiklius ir matome, jog vilniečiai vis labiau grįžta dirbti į biurus. Be to, įmonės vis dažniau renkasi tvarius biurų pastatus, atitinkančius aukščiausius aplinkosaugos, socialinius ir valdymo (ESG) standartus“, – teigė I. Juščė. Jos manymu, kitais metais duris atversiantis „Hero“ verslo centras turės didelį pasisekimą tarp biurų nuomininkų.

Temos: Komercinis NT