Vilniaus plėtra pietvakarių kryptimi: kuo ši miesto dalis traukia naujakurius ir vystytojus?

Antradienis, 06 vasario 2024

Autorius: Realu.lt

Vilniaus miesto plėtra vyksta įvairiomis kryptimis, tačiau pastaraisiais metais ypač pastebima tendencija plėstis į pietvakarius. Šiai miesto daliai daug dėmesio tenka tiek iš vystytojų, tiek iš ieškančiųjų būsto. Kalbame apie miesto dalį už Gariūnų, link Panerių ir apie Lentvarį. Kodėl būtent ši kryptis yra tokia patraukli?

Žalioji aplinka ir gera infrastruktūra

Vienas iš svarbiausių veiksnių, pritraukiančių naujakurius į Vilniaus pietvakarių rajonus, yra žalioji aplinka. Šioje miesto dalyje gausu miškų, kitų žaliųjų erdvių. Tai suteikia puikias galimybes mėgautis gamta ir aktyviu laisvalaikiu.

Patogi lokacija taip pat vaidina ženklų vaidmenį pasirenkant šią miesto dalį nuolatine gyvenamąja vieta. Greitai pasiekiami Lazdynai ir Žemieji Paneriai, kuriuos kerta svarbios miesto gatvės, Lentvaris, patogus susisiekimas su Trakais – didelis pietrytinės dalies privalumas. 

Šioje miesto dalyje vyrauja namai, kurių didžioji dalis kotedžai arba sublokuoti namai. Čia būstus įsigyja tie, kurie nori mėgautis gamta ir gyvenimo name teikiamu komfortu, tačiau nenutolti nuo miesto. Esant nemažai paklausai, yra ir atitinkama pasiūla. Keliaujant link Lentvario galima matyti daug naujai statomų namų ar net naujos statybos kvartalų.

„Taip, konkurencija čia tikrai nemaža“, - pripažįsta „Capital“ tinklo nekilnojamojo turto brokeris Denis Vasilenko. „Žmones čia vilioja gamta, galimybė gyventi nuosavame name bei patogus susisiekimas su svarbiais objektais Vilniuje“, - mano brokeris.

Pietrytinio Vilniaus pavyzdys – „Matiškių terasos“

Vienas iš pavyzdžių, kokį būstą galima įsigyti pietvakarinėje Vilniaus dalyje, yra naujos statybos projektas „Matiškių terasos“. Projekte – 8 dvibučiai namai. Kaip pasakoja projekto pardavimų atstovas D. Vasilenko, kaimynų už sienos nesigirdi, nes namai sujungti per garažą. Namai iš šiuo metu rinkoje siūlomų išsiskiria savo plotu. „Pavyzdžiui, didžioji dalis Kalnėnuose pastatytų ir statomų kotedžų ar sublokuotų namų yra tik apie 80-90 kv. m ploto. Mūsų namai yra gerokai erdvesni - 129 ir 148 kv.m. ploto“, - pasakoja nekilnojamojo turto brokeris.

Dėl nesudėtingai pasiekiamų ugdymo įstaigų, šią miesto pusę pamėgo šeimos, turinčios vaikų. „Matiškių terasos“ – į šeimą orientuotas projektas. Erdviame keturių kambarių name vietos tikrai užteks ir vaikams, ir svečiams, o tėvai galės mėgautis ypatingu privatumu. Antrame namo aukšte įrengti net du vonios kambariai. Į vieną patenkama iš bendros zonos, į kitą – iš didžiojo – tėvų – miegamojo. „Kol kas Lietuvoje nėra labai įprasta tėvams turėti atskirą vonios kambarį, tačiau ši tendencija populiarėja. Atskiras vonios kambarys suteikia tėvams daugiau privatumo ir komforto“, - komentuoja Irina Litvinova-Romanovskaja, „Capital“ nekilnojamojo tinklo brokerė.

Kiekvienam namui priklauso po 5 arų sklypą, kuriame galima įsirengti poilsio, žaidimų ar kepsnių zonas.

Prie svarbiausių projektų privalumų nekilnojamojo turto brokeris pamini garažą, įvestas miesto komunikacijas, asfaltuotą privažiavimą, susisiekimo galimybę su Vilniaus viešuoju transportu.

Vystytojų ir pirkėjų dialogas

Pasak nekilnojamojo turto brokerio, didžioji dalis pirkėjų, įsigyjančių būstą būtent šioje miesto dalyje, yra šeimos. „Čia namus perka tie, kurie gyvena butuose ir pasikeitus aplinkybėms – pagausėjus šeimai ar padidėjus pajamoms, nusprendžia įsigyti erdvesnį būstą, nenutolstant nuo paties miesto. Dalis jų čia apsistoja ilgam laikui. Daliai pirkėjų tai tik tarpinė stotelė tarp buto ir individualaus namo“, - pasakoja I. Litvinova-Romanovskaja.

Daugiabučių projektus plėtojantys vystytojai dažnai įrengia pavyzdinius butus su pilna apdaila, kad pirkėjas, atėjęs apžiūrėti būsto, pamatytų galimą galutinį vaizdą ir lengviau pajustų, ar jam tinkamas būstas ar ne. Projekte „Matiškių terasos“ šiuo metu kaip tik vyksta dviejų pavyzdinių namų įrengimo darbai. „Pirkėjai iš karto pamatys, kaip atrodys įrengti namai. Ne visiems paprasta vaizdą nusipiešti vaizduotėje. Pilnai įrengti namai padeda pirkėjams galutinai apsispręsti, ko jie nori – kokia sienų spalva jiems patinka, kokios lubų apdailos ar grindų dangos jie norėtų savo namuose“, - sako D. Vasilenko. Jo kolegė I. Litvinova-Romanovskaja priduria, jog užsienyje pilnai įrengti namai ir butai yra įprasta praktika, o mes ją mažyčiais žingsneliais vejamės. Pasak brokerės, jei visi būstai būtų parduodami pilnai įrengti, pirkėjai tik laimėtų – iš banko tektų gauti tik vieną paskolą, o dabar tenka galvoti, kokiomis lėšomis su banko paskola nusipirktą būstą įsirengti.

Apibendrinant, Vilniaus miesto plėtra pietvakarių kryptimi yra akivaizdi tendencija, kurią lemia keli veiksniai. Pirma, ši miesto dalis yra ypač patraukli gamtos mėgėjams. Čia gausu miškų, parkų ir kitų žaliųjų erdvių, kurios suteikia galimybę mėgautis aktyviu laisvalaikiu ir gyventi sveiką gyvenimo būdą. Antra, pietvakarių Vilniaus rajonai yra gerai susisiekę su miesto centru ir kitais svarbiais objektais, todėl čia gyvenantys žmonės gali lengvai pasiekti visus reikiamus paslaugas ir patogumus. Trečia, pietvakarių Vilniuje yra didelė naujos statybos pasiūla, kuri patenkina įvairius gyventojų poreikius.

Šie veiksniai pritraukia tiek naujakurius, tiek vystytojus. Naujakuriams pietvakarių Vilniaus rajonai yra puiki galimybė įsigyti kokybišką būstą gamtos apsuptyje, o vystytojams – galimybė pelningai investuoti į naujos statybos projektus. Tikėtina, jog miesto plėtra šia kryptimi ir toliau plėsis.

Projektas "Matiškių terasos"

Daugiau informacijos apie naujos statybos projektą "Matiškių terasos" suteiks:

Denis Vasilenko

+37069997208

denis.vasilenko@capital.lt

Irina Litvinova-Romanovskaja

+37060664508

irina.litvinova@capital.lt