Lietuvoje – vienas iš vos 3 proc. geriausiai vertinamų biurų pasaulyje

Pirmadienis, 17 balandžio 2023

Lietuvoje daugeliui organizacijų iššūkių keliantis hibridinis darbas užsienio valstybėse dar iki pandemijos dažnesniu atveju tapo norma. Tarptautinė, beveik 67000 darbuotojų, apklausa atskleidė, kad po pandemijos dirbančiųjų hibridiniu būdu skaičius nepasikeitė ir siekia apie 60 proc., tačiau pasikeitė laiko dirbant namuose-biure santykis. Vos 42 proc. visų hibridiniu būdu dirbančiųjų biure praleidžia daugiau nei pusę darbo laiko, lyginant 85 proc. biuruose dirbusių 2019 metais. Nepaisant hibridinio darbo iššūkių, vienas didžiausių šalies darbdavių – „Danske Bank“ Lietuvoje – sustiprino savo kaip efektyvios darbo vietos pozicijas. Remiantis „Leesman“ tyrimo duomenimis, technologijų ir paslaugų centras Lietuvoje surinko 82,5 balo ir pagal šį indeksą ir pateko tarp vos 3 proc. taip aukštai vertinamų organizacijų visame pasaulyje.

Kai biure turi daugiau nei namuose – motyvacija dirbti biure auga

Viena iš tarptautinės „Leesman“ apklausos išvadose pateikiamų rekomendacijų biurų nuomotojams ir darbdaviams, siekiantiems susigrąžinti darbuotojus darbui į biurus, – pasiūlyti darbuotojams daugiau, nei šie gali turėti namuose. Pavyzdžiui, ergonomišką darbo vietą, susitikimus su reikiamais kolegomis, individualiam ir komandiniam darbui skirtas erdves, bei technologijas ir įrankius, būtinus atliekant ir palengvinančius darbą. Prie šios grupės motyvų vykti į darbą taip pat priskiriamos patirtys, kurias gali suteikti biuro lokacija, kaip greta esantys vaikų užimtumo centrai, prekybos ir laisvalaikio vietos, kitos kasdienės paslaugos.

Nuo 2019 metais daugiau nei 10 punktų pakilęs „Danske Bank“ Lietuvoje indeksas lėmė, jog organizacija taip pat atsidūrė tarp 30-ies iš 2000 geriausiai per visą 12 metų „Leesman“ tyrimo istoriją įvertintų organizacijų. Didžiausią įtaką teigiamam darbo vietos vertinimui, pasak „Danske Bank“ technologijų ir paslaugų centro administracijos vadovo Viliaus Lukausko, padarė prieš pusantrų metų baigtas kurti „Danske“ miestelis Vilniuje, Žvėryno mikrorajone: „Modernios, skirtingiems darbo stiliams pritaikytos erdvės, su daugiau nei 300 įvairaus pobūdžio susirinkimams ar komandų socialinėms veikloms skirtų erdvių, darbą palengvinantys įrankiai ir paslaugos, kaip valgyklos, sporto klubas, vaikų erdvė ir pan. – viena iš priežasčių palikti namus ir vykti į biurą“, – sako Vilius Lukauskas.

Į darbą vykstantys pėstute ar dviračiu yra labiau motyvuoti dirbti biure 

Kita grupė rekomendacijų, pateikiamų „Leesman“ tarptautinės darbuotojų apklausos išvadose, atkreipia dėmesį į darbuotojų kelionę į darbą ir iš jo. Jose teigiama, jog darbuotojai, kurie į darbą vyksta dviračiu ar pėstute, žymiai geriau vertina kelionę į biurą ir iš jo nei vykstantys į darbą kitomis priemonėmis: net 95 proc. jų sako esantys patenkinti kelione, 85 proc. teigia, jog keliavimas į darbą dviračiu ar pėstute teigiamai veikia jų gyvenimo kokybę. Atvykstantys į „Danske“ miestelį dviračiais ar paspirtukais juos gali palikti specialiose saugyklose. Darbuotojų patogumui įrengtos rūbinės ir dušai, prieinamos dviračių priežiūros priemonės ir paslaugos. Šie sprendimai įvardijami ir „Leesman“ rekomendacijose, siekiant pagerinti darbuotojų kelionę į ir iš darbo ir taip didinti jų motyvaciją dirbti biure.

„Remiantis tarptautiniais tyrimais, laikas, reikalingas pasiruošti ir nuvykti į fizinę darbo vietą, yra tarp pagrindinių priežasčių, lemiančių darbuotojų pasirinkimą dirbti iš namų. Tą patį rodo ir „Danske Bank“ Lietuvoje darbuotojų apklausa, tačiau tai neturi neigiamos įtakos viso biurų miestelio kaip patrauklios darbui vietos vertinimui“, – sako Vilius Lukauskas. Net teigiantys, kad nevyksta į biurą dėl tam sugaištamo laiko, labai aukštai vertina darbo vietos patrauklumą – jų skirtas „Leesman“ indeksas siekia 85. Dar aukščiau darbo vietą ir jos įtaką produktyvumui vertina tie, kurie yra priversti dirbti namie dėl šeimos narių sveikatos, ir net tie, kurie nenori keltis anksčiau, kad nuvyktų į biurą.

Beveik pusei darbuotojų susitikimas su kolegomis – pagrindinis motyvas vykti į biurą

Be jau minėto kelionės laiko ir būtinybės keltis anksčiau, trečia priežastis likti ir dirbti namie yra čia jaučiamas didesnisindividualaus, susikaupimo reikalaujančio darbo produktyvumas. Taip tvirtino ir 12 proc. apklaustųjų. Iš kitos pusės, svarbiausia priežastis rinktis darbą biure, o ne namuose, yra galimybė sutikti komandos kolegas – taip teigė beveik pusė, 48 proc., visų „Danske Bank“ Lietuvoje darbuotojų, ir didesnis fizinis komfortas darbe – šį motyvą nurodė beveik kas dešimtas arba 9 proc. respondentų.

Darbuotojų apklausą 2022 m. lapkričio mėn. „Danske Bank“ Lietuvoje atliko remdamasis tarptautine darbo vietos lyginamosios analizės sistema „Leesman“. Apklausoje dalyvavo 1596 technologijų ir paslaugų centro Lietuvoje darbuotojai. „Leesman“ tyrimą „Danske Bank“ Lietuvoje vykdo nuo 2017 m. Pagal 2018 m. rezultatus, technologijų ir paslaugų centras su 80,8 indeksu pateko tarp 7 efektyviausių biurų pasaulyje.

https://sc.bns.lt/

Temos: Komercinis NT