Italijos Abrucų regione akcija „namai už 1 eurą”

Penktadienis, 25 birželio 2021

Italijos Abrucų regione, vos pusvalandžio kelio atstumu nuo Roccaraso slidinėjimo kurortų ir Peskaros paplūdimio, Pratola Pelinha mieste pradėta siūlyti pirkėjams namus už simbolinį 1 euro mokestį, rašo „Idealista”.

Dabartinis miesto meras Antonello di Nino, pareigas pradėjęs eiti prieš ketverius metus, visą savo kadencijos laiką vienu iš prioritetų laikė gyventojų sugrąžinimą į apleistas teritorijas. Savivaldybė stipriai nukentėjo nuo žemės drebėjimo Akviloje, po kurio valdžia pradėjo rengti visų restauruotinų pastatų registrą.

Italijos Abrucų regione akcija „namai už 1 eurą” 1
Italijos Abrucų regione akcija „namai už 1 eurą” 1

„Mes atlikome visų apleistų namų šiame regione surašymą. Ir po pusantrų metų darbo supratome, kad mieste yra apie 600 negyvenamų pastatų,“ - aiškina Antonello di Nino.

Daugeliu atvejų nebuvo įmanoma rasti tuščių namų savininkų. Kai kurie apleisti pastatai registruoti 1890 m. gimusių piliečių vardu, kitų būstų savininkai jau mirę, o palikimo perdavimo procesas net nebuvo pradėtas. Vietos valdžia į pagalbą pasitelkė savanorius, kurie žemėlapyje fiksavo visus tokius objektus ir ieškojo paveldėtojų.

Savininkams, kuriuos pavyko rasti, buvo įteikti įspėjimai apie jiems priklausančių pastatų keliamą pavojų saugumui. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad daugelis jų nedega noru ką nors daryti su savo apleistais pastatais, todėl savivaldybė nusprendė parduoti juos už 1 eurą.

Kaip ir daugeliu kitų panašių atvejų, pirkėjai, įsigiję turtą už 1 eurą, turės įsipareigoti per trejus metus jį renovuoti, užtikrinant pastato saugumą. Jie galės gauti vadinamąją „seisminę premiją”, todėl renovuodami pastatus galės pasinaudoti specialiomis mokesčių lengvatomis. Be to, naujieji savininkai galės patys nuspręsti, kokios paskirties - komercinės ar gyvenamosios - bus jų nekilnojamasis turtas. Savivaldybė žada tam nenustatyti jokių ribojimų.

Akcija „Namai už 1 eurą” Italijoje tapo jau gana įprastu reiškiniu. Namus už simbolinį mokestį, bet įsipareigojant juos renovuoti, galima įsigyti įvairiuose šalies regionuose. Italijos pavyzdžiu pasekė ir Graikija bei Prancūzija, kurios, norėdamos į ištuštėjusius regionus pritraukti gyventojų, taip pat pradėjo siūlyti įsigyti ar išsinuomoti nekilnojamąjį turtą už simbolinį mokestį.

 Šaltinis: prian.ru

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai